Nočná služba ako z akčného filmu sa prihodila policajným príslušníkom v Trnavskom kraji, ktorí v obci spozorovali rýchlo idúce vozidlo s podozrivým technickým stavom. Šofér však na výzvu zastavenia nereagoval a nasledovala nebezpečná naháňačka.  

Polícia z Dunajskej Stredy prenasledovala medzi obcami Veľké Dvorníky a Ohrady unikajúce motorové vozidlo značky Mercedes-Benz. Vodič na opakované výzvy zastavenia nereagoval a počas naháňačky mužov zákona viackrát ohrozil.

Policajti sa preto rozhodli využiť služobnú zbraň: „Okrem varovných výstrelov do vzduchu, mu viacerými zásahmi trafili auto a zadné koleso. S prestrelenou pneumatikou unikal ešte niekoľko kilometrov. Jeho šialenú jazdu ukončila až rampa na konci ulice, v obci Veľké Dvorníky. Zastavil a dal sa na útek po vlastných. Policajt ho prenasledoval a použil ďalšie varovné výstrely. Mladíkovi sa podarilo hliadke ujsť v kukuričnom poli,“ informuje polícia.

Tá nakoniec stotožnila šoféra, ktorým bol iba 24-ročný mladík, pričom mal udelený zákaz šoférovania. Spolujazdca okrem toho polícia preveruje v drogovej trestnej činnosti. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi skutku trest odňatia slobody až na 2 roky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Trnavský kraj | Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky, Polícia SR – Trnavský kraj