Ministerstvo zdravotníctva opäť hlási zlepšenie situácie ohľadom pandémie koronavírusu. Aj keď je krajina ako celok naďalej v čiernej farbe, kompetentní prisľubujú prechod do bordovej zóny už čoskoro!

Nová Covid mapa je naproti minulému týždňu výrazne bledšia, pričom z desiatich čiernych okresov zostali iba dva a z 52 bordových okresov ubudlo 16! Do ružovej farby sa tak dostali okresy Nových Zámkov a Zlatých Moraviec. Ako sa zdá, práve priaznivé výsledky už onedlho sľubujú prvotné uvoľnenie bezpečnostných opatrení, ku ktorému by malo dôjsť od pondelka 19. apríla.

Čierna farba – IV. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 2 okresy:

  • Kysucké Nové Mesto a Poprad

Bordová farba – III. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 36 okresov:

  • Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Krupina, Levoča, Lučenec, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Senica, Snina, Stará Ľubovňa, Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen

Červená farba – II. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 39 okresov:

  • Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I – IV, Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Kežmarok, Komárno, Košice I – IV, Košice – okolie, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Medzilaborce, Nitra, Piešťany, Prievidza, Rožňava, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Veľký Krtíš a Žarnovica.

Ružová farba – I. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 2 okresy:

  • Nové Zámky a Zlaté Moravce

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: MZSR, canvas.com