Malá dedinka v Trenčianskom kraji, o ktorej predtým takmer nikto nevedel, sa doslova zo dňa na deň stala novým cieľom turistov. Tí prichádzajú takmer z celého Slovenska, aby si prezreli miesta, ktoré sa stali súčasťou obľúbeného komediálneho seriálu Horná Dolná.

[sociallocker]Ak ste tiež fanúšikmi tohto seriálu, tak sa môžete tešiť na nové časti, ktoré sa opäť začali natáčať. Okrem hercov, sa do deja zapájajú aj miestni komparzisti, ktorí dotvárajú autentické dedinské prostredie, bez ktorého by to ani nebolo ono.

krčma

A práve vďaka seriálu sa z malej dedinky, ktorá má ledva 200 obyvateľov, stalo miesto, ktoré začali vyhľadávať turisti takmer z celého Slovenska. Ako tvrdí jeden z obyvateľov, cez víkendy prichádza okolo 200 až 300 zvedavcov, ktorí hľadajú legendárnu krčmu, sochu kakaovníka, faru, ihrisko či cintorín s filmovou jamou.

A kde sa Horná Dolná, teda Nová Lehota nachádza? Zájsť si musíte do okresu Nové Mesto nad Váhom v Trenčianskom kraji, kde je v Považskom Inovci, pod vrchom Bezovca táto malebná dedinka ukrytá.

Zdroj: cas. sk, Wikipedia | Foto: Youtube[/sociallocker]