Život Michaela Schumachera sa zmenil v roku 2013, keď pri lyžovačke utrpel vážne poranenie hlavy. Lekári spravili aj nemožné, aby slávneho jazdca zachránili, avšak jeho telo už nikdy nebude fungovať ako predtým. Napriek tomu ale svitla celej rodine bývalého športovca nová nádej.

Od nešťastnej nehody uplynulo už takmer sedem rokov a o zdravotnom stave sedemnásobného majstra sveta vie široká verejnosť len žalostne málo. Rodina Schumachera ho úzkostlivo chráni predovšetkým pred médiami. Corinna, ktorá sa denne stará o manžela, však nestráca nádej a stále hľadá nové spôsoby liečby. Najnovšie ide o terapiu kmeňových buniek, pričom by sa mali riskantnej operácie zúčastniť svetovo uznávaní odborníci.

Jedným z nich má byť taliansky neurochirurg Nicola Acciari, ktorý otvorene opísal momentálny zdravotný stav ,,Schumiho“. ,,Michael trpí svalovou atrofiou, osteoporózou a množstvom organických zmien. Je síce teoreticky možné, že by sa mohol postaviť na nohy, ale plnohodnotný život už nebude žiť nikdy. Má nezvratné zmeny svalovej a kostnej štruktúry. Utrpel mozgovú traumu a to už nejde zmeniť. Je z neho úplne iný človek, ako si ho ľudia pamätajú,“ takto znie stanovisko lekára, ktoré poslal talianskemu portálu Contro Copertina.

Lekár z americkej univerzity v Alabame Philippe Menasch taktiež upozornil, že ide o náročnú operáciu, pričom neexistujú žiadne záruky. Počas zákroku sa vezmú cievy zo srdca jazdca a následne sa prenesú do jeho mozgu. Zregenerovanie nervového systému sa môže podariť, no stále existuje riziko, že Michael na operačnom stole zomrie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: controcopertina.com  |  Foto: FB/motorsport.com, Michael Schumacher