Novou prezidentkou Slovenskej republiky sa po dvojkolovom hlasovaní stala Zuzana Čaputová (45). Právnička a aktivistka prevalcovala konkurenciu a v prezidentskom paláci jej okrem iných výhod pristane na účte aj kráľovský plat, ktorým dokonca tromfne Andreja Kisku!

Zuzana Čaputová (45) vyhrala prezidentské voľby, v druhom kole presvedčila približne milión Slovákov. Kandidátka bez politickej minulosti sa už v polovici júna presunie do prezidentského paláca, hoci bývať chce podľa vlastných slov aj naďalej v Pezinku, kde má rodinné zázemie. Aj keď sa mnohí voliči obávali migrácie či adopcii detí homose*uálnymi pármi, tieto hoaxy boli vyvrátené obmedzenými kompetenciami prezidenta SR.

Kým Maroš Šefčovič najnovšie zvažuje aj koniec v Bruseli a politickú kariéru na Slovensku, Zuzana Čaputová chce do politiky vniesť viac slušnosti a pokojného dialógu. Počas svojho 5-ročného pôsobenia jej na účte pribudne každomesačne aj úctyhodná suma peňazí. Kým dosluhujúci prezident Andrej Kiska zarábal približne 10-tisíc eur, ktoré navyše pravidelne rozdával rodinám v núdzi, po minuloročnom rozmrazení platov ústavných činiteľov, dostane prezidentka podľa informácii portálu Aktuality mesačne viac ako 12-tisíc eur.

Navyše má nárok aj na paušálne náhrady vo výške 1300 eur, po svojom boku dostane automaticky ochranku, luxusnú limuzínu so sprievodcom, lietadlo na služobné cesty a kanceláriu v Grasalkovičovom paláci. Po skončení výkonu funkcie bude Zuzane Čaputovej doživotne vyplácaný dôchodok v sume tisíc eur.

Nová prezidentka SR dostane plat vyše 12-tisíc eur.

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook, Pixabay