NOVÁ prognóza pre Slovensko: Takto sa vyvinie pandémia Covidu!

Dátum:

Slovenská vláda prechádza krízou, ktorá vyústila do odchodu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Napriek tomu, že demisiu mal podať až po zmanažovaní očkovania ruskou vakcínou Sputnik, rozhodol sa po sporoch ohlásiť demisiu už dnes

Už teraz sa pritom zatiaľ neoficiálne hovorí, že minister má dostať flek po známej tvári strany SaS. Slováci, ktorí sa musia pasovať s nariadeniami, ako aj s ekonomickými problémami, sa pritom pýtajú najmä na to, kedy sa celá pandémia začne konečne blížiť ku koncu a lepším číslam. Skvelé správy pritom priniesli pred chvíľou analytici zo stránky Dáta bez pátosu.

Tí na sociálnej sieti uviedli, že od 1. marca sa znížila mobilita obyvateľov ako aj počty infikovaných. Zároveň od 3. marca klesol aj počet pozitívnych po PCR testovaní, a to až o 13 %, pričom sa znížil aj počet hospitalizovaných zo 4 056 (3. marca) na 3 800 (12. marca). Hoci aktuálne patríme na vrchol rebríčka v počte úmrtí na počet obyvateľov, predpokladá sa pokles aj týchto čísel už v najbližšom období.

Analytici sú tak presvedčení, že to najhoršie obdobie je za nami a situácia sa bude zlepšovať. Zároveň však upozorňujú, že sme v druhej vlne obetovali starších ľudí, ktorí patrili medzi časté obete. Podľa štatistického úradu v januári zomrelo na Slovensku o 68 % viac ľudí ako počas minulých rokov pred pandémiou. Dôvodom je podľa nich oslabenie boja s vírusom od októbra 2020, uvoľňovanie opatrení, ako aj celoplošné riešenie problému namiesto regionálneho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dáta bez pátosu │ Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...