Koronavírusová pandémia utíšila svet, ktorý je dnes celkom iný, ako sme ho poznali doposiaľ. Kým ulice ostali celkom vyprázdnené a ľudia si opäť začali vážiť svojich najbližších i prírodu, útechu mnohí hľadajú aj hudbe.

Nielen študenti či manuálne pracujúci Slováci museli ostať v rámci pandemických opatrení doma, ale aj umelci z hereckej a hudobnej brandže. Jedným z nich je i úspešný spevák Robo Opatovský, ktorý iba pred pár hodinami predstavil fanúšikom nový singel Modlím sa hudbou. Sympatický hudobník si v týchto dňoch užíva spoločnosť svojej manželky Katky a dcérky Hanky, pričom nepoľavuje ani s novou tvorbou.

„Modlím sa každý deň. Je to skôr poďakovanie za zdravie, rodinu, inšpiráciu. Často meditujem, snažím sa stíšiť a hľadať odpovede na rôzne otázky. Hudba je pre mňa dar od Boha. Je to liek, ktorý lieči dušu. Aj v tomto období počúvam hudbu, tvorím nové pesničky a aj keď sa to nezdá, i toto obdobie je pre mňa veľmi inšpiratívne,” vraví Robo Opatovský.

Práve tieto slová obľúbeného umelca odzrkadľujú jeho novinku Modlím sa hudbou, ktorá však, paradoxne, vznikla ešte pred koronakrízou. O text skladby sa postaral Martin Chudík, pričom videoklip bol nedávno nakrútený za prísnych bezpečnostných opatrení v priestoroch skalického mestského kina. “V podstate som so štábom ani neprišiel do priameho kontaktu, nakoľko režisér – kameraman Samuel Hindy predpripravil záber bezo mňa a keď som spieval synchrón, kameru obsluhoval na diaľku. Takže sme dodržali aj všetky vládne nariadenia,” uviedol spevák.

Ako tiež Robo dodal, skladbou chcel síce pôvodne vzdať hold svojej láske- hudbe, avšak dnes ju mieni venovať všetkým ľuďom v prvej línii, bojovníkom s koronou, lekárom, záchranárom, sestričkám a všetkým obetavým ľudom, ktorí si zaslúžia našu úctu a rešpekt.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Mako Hindy | Video: YouTube