NOVÉ informácie o vyšetrovateľoch aj Santusovej: Na detektore mala…!

Dátum:

V prípade štyroch vyšetrovateľov a šéfky špeciálneho tímu policajnej inšpekcie Diany Santusovej vyšli na povrch nové a zarážajúce skutočnosti. Policajti z Kriminalistického a expertízneho ústavu prehovorili o tom, ako malo prebiehať vyšetrenie na polygrafe.

Vyšetrovateľka inšpekcie Santusová sa pred pár dňami ohradila voči medializovaným informáciám o jej vyšetrení na polygrafe. Teraz ale podľa Aktualít prehovorili pracovníci Kriminalistického a expertízneho ústavu, ktorí takéto vyšetrenia na detektore lži vykonávajú. Tvrdia, že vyšetrenie na NBÚ nebolo riadne dokončené a navyše malo počas neho zaznieť viacero závažných vecí.

Pani Santusová, podľa názoru pracovníkov kriminalistického ústavu, takmer všetky podozrenia potvrdila s odôvodnením, že takéto konanie ona považuje za správne, napomáhajúce jej vyšetrovaniu,“ uviedli. Pracovníčka NBÚ dodala, že „vyhlásenia p. Santusovej sú natoľko závažné, že keby išlo o jej bezpečnostnú previerku, vo vyšetrení na polygrafe by sa už nepokračovalo.

Pracovníci mali navyše údajne dostať pokyn, aby Santusovej vyšetrenie prebehlo len všeobecne bez prílišných otázok. Taktiež vyšetrovatelia vypovedali na súde o tom, že Santusová sa na pozíciu dostala vďaka nadštandardnému vzťahu s exšéfom Zaplatílkom a podľa ich výpovedí mala mať pomer s nebohým takáčovcom Martinom Mikulcom. Sťažnostný súd navyše napokon potvrdil, že obvinení štyria vyšetrovatelia nielenže nemali byť vzatí do väzby, ale ani obvinení. Znepokojenie nad týmto faktom vyjadrila podľa DenníkaN aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, aktuality.sk │ Foto: YT/DenníkN

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...