NOVÉ informácie v prípade nahrávok z chaty: Toto Fica nepoteší!

Dátum:

Nahrávky z chaty pri Leviciach, ktoré polícia získala v rámci akcie zameranej na odhalenie pytliactva, vyvolali vášne medzi obyvateľmi, no najmä politikmi. Najnovšie prezradili na pondelkovej tlačovej besede aktuálne informácie, ktoré zrejme predsedu Smeru nepotešia.

Robert Fico hovorí opakovane o nahrávkach z chaty ako o špehovaní opozície. Napriek závažným informáciám, ktoré na nahrávkach zaznejú, politici Smeru opakujú, že ide o súkromné rozhovory, počas ktorých nedošlo k žiadnej trestnej činnosti. Iného názoru sú však predstavitelia vlády a polície, ktorí vystúpili na pondelkovej tlačovej besede:

  • Minister vnútra Roman Mikulec uviedol, že ide o stále živý prípad, v ktorom prebieha vyšetrovanie.
  • Policajný prezident Štefan Hamran označil za bežné, ak sa nahrávky z jednej trestnej veci použijú aj v inej. „To pytliactvo bolo operatívne rozpracované ešte v októbri minulého roka. Oni nemohli predpokladať, koho tam nahrajú po pol roku. Keby vedeli, tak už vtedy by požiadali o nasadenie o ITP,“ uviedol so slovami, že približne 20 policajtov sa zároveň zúčastní detektora lži.
  • Poslanec OĽaNO Lukáš Kyselica dodal, že nasadenie ITP bolo „legálne, legitímne, proporcionálne a odovzdanie do inej trestnej veci, do tímu Očistec, bolo zákonné„.
  • Predseda výboru pre obranu a bezpečnost Juraj Krúpa z OĽaNO dodal, že „môže ísť o náhodu, o situáciu, kde sa pán Fico ‚nachomietol‘ niekde, kde si myslel, že je v bezpečí, ale nebol. Ale tak to chodí. Al Caponeho chytili na daniach”.
  • Fico sa na nahrávke chválil, že mu akýsi Martin nadiktoval otázky, ktoré má dostať jeho priateľka a čakateľka na prokuratúre počas bezpečnostného pohovoru k previerke. Ako ale uviedol denník Sme, Szalayová napokon neprišla na októbrový termín justičnej skúšky, pričom na ďalšiu môže čakať aj rok. Prokurátorkou sa tak v najbližšom období nestane. Dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave zároveň vydal pokyn na začatie trestného stíhania pre zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, sme.sk │ Foto: FB/DenníkN

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...