Európsky parlament schválil nové nariadenie platné pre všetky štáty Európskej únie, kde v prípade meškajúceho vlaku nahradí spoločnosť plnú sumu lístka. Aké iné zmeny ešte môžeme očakávať?

Okrem požadovania vrátenia peňazí môžete využiť iný spoj a bez doplatku cestovať v rovnakej triede. Nová zmena pravidiel zasahuje aj do prepravy bicyklov, s ktorými by sa vám malo cestovať jednoduchšie. Navyše, vlaky budú musieť mať vyhradené priestory na stojany pre ne určené. Podľa Denníka N budú v každom vlaku aspoň štyri miesta na bicykle.

Novela zákona Európskej únie pomôže aj ľuďom s postihnutím a ich sprevádzajúci budú môcť cestovať bezplatne. Ľudí so zníženou pohyblivosťou bude môcť počas cesty sprevádzať aj asistenčný pes. Stačí, aby prevádzkovateľa dopravy požiadali o pomoc len deň pred cestou (24 hodín), nemusia tak spraviť 48 hodín ako doteraz.

Ak prevádzkovateľ po 100 minútach neposkytne možnosť presmerovania, budete si môcť zorganizovať cestu po inej trase. Lístok vám prevádzkovateľ železničnej dopravy bude musieť uhradiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk | Foto: Instagram/ regiojet