Napriek tomu, že len pred pár mesiacmi uzavrela odborná komisia prípad prvej nákazy v Číne ako náhodný prenos zo zvieraťa na človeka, najnovšie odhalenie je znepokojujúce. Až traja výskumní zamestnanci Inštitútu virológie vo Wuchane mali totiž zdravotné problémy v roku 2019.

Pandémia koronavírusu ešte zďaleka nie je na konci a známa profesorka varuje aj pred nákazou chorobou X. Aj napriek tomu, že sa odborná komisia zhodla pred niekoľkými mesiacmi na tom, že koronavírus sa mal prvýkrát preniesť v Číne zo zvieraťa na človeka, najnovšie zistenia sú znepokojujúce. Podľa informácií, ktoré zverejnil The Wall Street Journal, boli traja výskumníci z Inštitútu virológie vo Wuchane chorí ešte v novembri 2019.

Skončili v nemocničnej starostlivosti s príznakmi, ktoré sa zhodujú s Covid-19, ako aj bežnou sezónnou chrípkou, ešte mesiace pred oficiálnym prepuknutím nákazy. Nové podrobnosti pritom pochádzajú zo správy tajných spravodajských služieb, ktorá sa objavila pred rokovaním Svetovej zdravotníckej organizácie WHO.

Na pretrase je tak opäť pôvod koronavírusu a podľa všetkého budú požadované ďalšie potrebné vyšetrovania, hoci teórií o umelom pôvode nie sú naklonené vedecké genetické výskumy. Hovorkyňa americkej Národnej bezpečnostnej rady uviedla, že kancelária amerického prezidenta aj naďalej skúma vážne otázky o prvých dňoch pandémie Covid-19 a jej pôvodu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Závery vyšetrovania pred pár mesiacmi

Zdroj: wsj.com │ Foto: YT/CNN Prima NEWS