Obchodné reťazce sa v posledných mesiacoch museli vysporiadať s nákupnými hodinami pre seniorov či zákazom predaja nepotravinárskeho tovaru. Najnovšie ich ovplyvnia aj prísnejšie opatrenia, ktoré vláda schválila v posledný februárový deň.

Najnovšie opatrenia priniesli aj zákaz vychádzania vo večerných hodinách od 20.00 do 01.00 hodiny. Súhrn všetkých opatrení oficiálne platí od dnešného dňa (3. marca). Na nové pravidlá tak reagujú aj obchodné reťazce, ktoré sú nútené obmedziť otváracie hodiny svojich prevádzok.

Spoločnosť LIDL bude mať svoje predajne od 3. marca otvorené do 20.00 hodiny. Zmeny nastanú aj v predajniach potravinového reťazca Billa. „Billa bude od stredy skracovať otváracie hodiny do 20.00 h. v tých predajniach, ktoré mali bežne otvorené do 21.00 h či 22.00 h. Ostatným predajniam sa otváracie hodiny nemenia,“ uviedla hovorkyňa reťazca Kvetoslava Kirchnerová pre tvnoviny.sk.

Otváracie hodiny plánuje pozmeniť aj Kaufland a v neposlednom rade pristúpi k dočasnej zmene i spoločnosť Tesco. ,,Milí naši zákazníci, z dôvodu vládnych opatrení sme upravili otváracie hodiny. Od 3. marca sú všetky naše prevádzky otvorené do 20.00 hod,“ uvádza na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Tesco Slovensko, Kaufland Slovenská republika, BILLA Slovensko, Úrad vlády SR, Pixabay