Nové opatrenie počas pandémie: Pozastavenie platenia nájmov!

Dátum:

Pandémia COVID-19 si vyžiadala nielen na našom území množstvo bezpečnostných obmedzení. Kým tie sa začínajú od uplynulej stredy postupne uvoľňovať v štyroch základných fázach, vláda pristúpila i k ďalšiemu, mimoriadne podstatnému kroku.

Minister práce Milan Krajniak uviedol, že od 1. apríla do 30. júna začína platiť tzv. moratórium na platenie nájmov. Mimoriadne opatrenie sa týka všetkých občanov, ktorí si v aktuálnom pandemickom období nemôžu dovoliť zaplatiť nájom. Ako zároveň vysvetlil, ten však v predmetnom prípade neprepadne, no nájomník ho musí doplatiť na splátky od júla tohto roka do 31. decembra.

Prenajímateľ nemôže do 31. decembra 2020 jednostranne ukončiť nájom nehnuteľnosti vrátane nájmu bytu alebo nebytového priestoru pre omeškanie nájomcu s platením nájomného vrátane úhrad za plnenia obvykle spojených s nájmom splatného v období od 1. apríla do 30. júna 2020, ak omeškanie nájomcu vzniklo v dôsledku okolností, ktoré majú pôvod v šírení nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19,“ znie v návrhu zákona.

Ten už bol parlamentom v uplynulých hodinách schválený, pričom do výhody sa dostáva práve nájomník bytu. Toho majiteľ nehnuteľnosti na základe moratória nemôže vyhodiť, avšak nastoluje mu povinnosť dlžnú sumu uhradiť dodatočne v prípadných splátkach. „My sme získali tri mesiace času, aby sme presne vedeli vyriešiť spravodlivo podmienky, ako pomôcť aj tým, ktorí prenajímajú,“ vysvetlil Krajniak na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TB, FB/M.K.

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...