Finálovú desiatku tohtoročnej speváckej súťaže SuperStar už poznáme. Veľa sa polemizovalo nad pravidlami postupu zo semifinále a usporiadatelia teraz oznámili systém, akým sa budú jednotliví speváci vyraďovať vo finále. Tento ročník bude úplne iný ako predchádzajúce. 

Finálových kôl bude len päť, a to vrátane posledného superfinále, takže takmer v každom kole vypadnú dvaja speváci. Tentokrát už bude jedno, či pôjde o Čechov či Slovákov, chlapcov či dievčatá. Jednoducho vypadnú tí dvaja, ktorí dostanú najmenší počet hlasov.

V prvom až treťom kole vypadnú dvaja, no v piatom finálovom kole len jeden, takže do superfinále pôjdu až traja súťažiaci. V ňom určíme absolútneho víťaza SuperStar 2018 prostredníctvom SMS hlasovania a porotcovia budú mať už len „poradný“ hlas, takže do toho, kto vypadne a kto zostane už nebudú zasahovať. Superfinále bude prebiehať tak, že v priebehu priameho prenosu sa hlasovanie na chvíľu zastaví a ten, ktorý do tejto chvíle dostal najmenej hlasov, vypadne. Potom zostanú už len dvaja, ktorým budeme môcť posielať hlasy ďalej až do záveru prenosu. Vyhrá samozrejme ten, ktorý bude mať najviac hlasov.

Finalisti SuperStar 2018

Zdroj: markíza.sk | Foto: Facebook