Od nasledujúceho pondelka Slovensko vo farebnom rozdelení okresov oproti aktuálnemu týždňu o čosi pobledne a v zelenej farbe monitoringu bude až 27 miest! Žltých bude 46 okresov a oranžových šesť. Reprodukčné číslo kleslo na 0,75 – 0,80 a počet nových prípadov denne stúpa priemerne o 75 prípadov. 

 

II. stupeň ostražitosti – oranžová – 6 okresov:

  • Banská Štiavnica, Gelnica, Humenné, Myjava, Skalica a Spišská Nová Ves

I. stupeň ostražitosti – žltá – 46 okresov:

  • Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Bratislava I – V, Bytča, Čadca, Detva, Hlohovec, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Snina, Sobrance, Trenčín, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen

Monitoring – zelená – 27 okresov:

  • Banská Bystrica, Brezno, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Ilava, Kežmarok, Komárno, Liptovský Mikuláš, Nitra, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Sabinov, Šaľa, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žarnovica a Zlaté MoravceVakcinácia pokračuje, prvú dávku už dostalo 1 967 496 ľudí, čo predstavuje 36 percent. Plne zaočkovaných oboma dávkami je 1 400 324 osôb – 26 percent populácie. Na Slovensku sa už potvrdil jeden prípad delta variantu koronavírusu, ktorý je infekčnejší o 40 až 60 percent. Pri tomto variante je aj riziko hospitalizácie 2,61-krát vyššie, preto je veľmi dôležitá plná zaočkovanosť oboma dávkami vakcíny. Očkovanie je na ochranu pred týmto variantom potrebné aj u osôb, ktoré už Covid-19 prekonali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: MZSR