Milan Lučanský si mal siahnuť na život v prešovskej cele, no poslednýkrát vydýchol až po prevoze do nemocnice. Od udalosti uplynul už takmer rok, no vyšetrovanie jeho smrti stále nie je celkom ukončené. Prokuratúra sa teraz chystá urobiť ďalší nový krok.

Po smrti generála Lučanského v decembri minulého roka bola na pokyn ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej zriadená 17-členná komisia, ktorá sa prípadom s tragickým koncom intenzívne zaoberala. Napokon dospela k záveru, že príčinou úmrtia bol pokus o samovraždu.

Analýzy a vyšetrovanie prípadu však prokuratúra stále neuzavrela. Spochybňovanie, ako aj nezrovnalosti, na ktoré naráža opakovane najmä opozícia, tak budú odstránené zrejme v najbližšom období. Podľa informácií denníka Sme totiž prokuratúra chystá rekonštrukciu tragickej udalosti, kým na úkone sa chce osobne zúčastniť aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Generál Lučanský sa spomína aj na chatových nahrávkach advokátov a politikov Smeru, pričom Kaliňák následne v relácií Na Telo vysvetľoval obsah svojho rozhovoru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: FB/Milan Lučanský