V stredu (20. januára) sa vo Washingtone konala inaugurácia 46. amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý vo funkcii vystriedal kontroverzného Donalda Trumpa. Napriek skutočnosti, že sa slávnostnej ceremónie nemohla zúčastniť v dôsledku pandémie koronavírusu široká verejnosť, v Kapitole vystúpili najväčšie hviezdy popovej scény.

Na mieste udalosti, ktorá odštartovala o 17. hodine, platili prísne bezpečnostné a epidemiologické opatrenia. Kým ľudí nahradili vlajočky jednotlivých amerických štátov, centrum Washingtonu strážilo v dôsledku nedávnych útokov 25-tisíc vojakov. Potom, čo Baracka Obamu v minulosti podporili pri inaugurácii speváčky Aretha Franklin a Beyoncé, ktoré zaspievali americkú hymnu, tentokrát česť prináležala svetovej hviezde Lady Gaga.

Okrem rodáčky z New Yorku na pódiu vystúpila i Jennnifer Lopez, pričom vo večerných hodinách nasledoval rozsiahly sprievodný program, ktorý uvádzal herec Tom Hanks. Jeho súčasťou boli kapely Bon Jovi, Foo Fighters, Justin Timberlake, Demi Lovato či čerstvá mamička Katy Perry, ktorá pod ohňostrojom zaspievala jeden zo svojich najväčších hitov Firework.

Lady Gaga

Jennifer Lopez

Katy Perry

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Video: YT/CNBC Television, Biden Inaugural Committee