Novinári denníka SME zaútočili na Simu Magušinovú: Postihnutá kresťanka!

Dátum:

Jedna z obľúbených slovenských speváčok Sima Martausová, dnes už Magušinová, musí v týchto dňoch čeliť kyberšikane zo strany dvoch novinárov denníka SME. Je zarážajúce, ako sa pustili do ženy, ktorá patrí k najmenej konfliktným umelkyniam v domácom šoubiznise.

Na šokujúcu konverzáciu komentátora Petra Tkačenka a publicistu Rada Ondřejíčka upozornil konzervatívny denník Postoj, ktorého redaktorom je aj manžel speváčky Michal Magušin. Celú komunikáciu odštartoval Tkačenko, ktorý napísal na sociálnej sieti Twitter nevhodnú otázku v znení: ,,Taká vec. Už niekto napísal hanopis na Simu Martausovú alebo to zas budem musieť urobiť ja?“

Ondřejíček okamžite zareagoval. ,,Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým,“ urazil Simu, no novinár z denníka SME ešte viac prilial olej do ohňa. ,,Veď ja nič neriešim. Iba vysvetľujem, prečo je Martausovej tvorba taká nekreatívna, uslintaná, gýčová sr*čka,“ napísal Tkačenko. Šéfredaktorka denníka sa neskôr za kolegov ospravedlnila prostredníctvom sociálnej siete.

Celou vecou sa však začal zaoberať generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý nechá preveriť, či výrokmi novinárov na adresu speváčky nedošlo k spáchaniu trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia. ,,Znevažovanie a urážanie nie je sloboda prejavu,“ napísal na sociálnej sieti. Za Magušinovú sa napokon postavili viaceré mená domáceho šoubiznisu, kým RTVS dokonca v rámci podpory speváčky odvysielala v utorok na Jednotke mimoriadne jej koncert.

Konverzácia novinárov

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter/tarasx  |  Foto: FB/Marek Vagovič, Sima Magušinová, YT/SME

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...