Novinárka Denníka N Monika Tódová bola počas svojho voľného času, ktorý trávila s rodinou na horách, konfrontovaná s mimoriadne nepríjemnou skutočnou. Neznámi muži ju totiž pravidelne sledovali zo svojho vozidla a vyhotovovali fotografie!

Známa novinárka, ktorá pravidelne píše o kauzách Smeru, no aj o Kočnerovi či Bödörovi, zaznamenala počas svojho pobytu na horách vo Vysokých Tatrách, no aj neskôr doma v Bratislave, že ju ktosi sleduje. Na vozidlá, ktoré v nej vyvolávali podozrenie, zavolala aj políciu, pričom išlo o jedno auto s bardejovskou značkou a o jedno vozidlo s bratislavskou značkou, ktoré ju sledovalo aj doma. Muži sediaci v autách stáli pred chatou niekoľko hodín a fotili, foto >>> TU <<<.

Aj Monike Tódovej sa podarilo vyrobiť fotografiu jedného z mužov, ktorého tvár teraz zverejnila s naštvanými slovami: “Už mám toho dosť. Ak poznáte muža na obrázku alebo jeho auto, napíšte mi. Vďaka,” uviedla na sociálnej sieti. Podľa denníka sledovanie novinárky nepriamo potvrdil Robert Fico, keď zverejnil informácie z jej súkromia: “Dve veľké kamarátky sa v pondelok 21. decembra 2020 vybrali spoločne na PCR test. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nešlo o kamarátky na život a na smrť – novinárku Moniku Tódovú z Denníka N a sudkyňu Špecializovaného trestného súdu Pamelu Záleskú,” napísal na sociálnej sieti. Na Tódovú pritom Fico slovne zaútočil aj nedávno.

Dnes som o tom presvedčený, že na Slovensku pôsobí organizovaná justično-mediálna skupina, ktorá sa stavia nad zákon a ktorá chce riadiť tento štát vytláčaním a trestnoprávnym znevažovaním politických oponentov. Viem, že je to strašné konštatovanie. Ale má svoje ratio aj preto, lebo tejto skupine sa rúca sen o dlhodobej ostrakizácii politikov a ich nominantov s iným pohľadom na svet,” dodal tiež. Sudkyňa Záleská pritom rozhodovala o vzatí do väzby viacerých ľudí pôsobiacich za vlády Smeru, vrátane Dušana Kováčika, Milana Lučanského či Jaroslava Haščáka. Novinárka nepopiera, že sa vďaka práci roky pozná s viacerými sudcami či prokurátormi. “Čo si Fico myslí, že keď sa s niekým stretnem, tak ho ovládam? Možno v jeho svete to tak fungovalo,” naložila predsedovi Smeru.

Tódová zároveň poukazuje aj na luxusný život expremiéra a jeho priateľky, ktorý nezodpovedá príjmom: “Nedovolenkujem v Dominikánskej republike, nevediem luxusný život, máme jedno auto už roky a moje deti nechodia ani do súkromných škôl. Nekandidujem na žiadnu funkciu,” upozorňuje politika. Na jej stranu sa postavil aj šéfredaktor denníka, ktorý dodáva, že vieme, ako sa skončilo v minulosti sledovanie novinárov za vlády Fica a do pozornosti dáva skôr výsledky vyšetrovania, ktoré odhaľujú vládu mafie. K prípadu sledovania Moniky Tódovej sa vyjadril aj minister vnútra Roman Mikulec, ktorý dá vec preveriť. “V prípade, že budú napĺňať znaky trestného činu, budú ich orgány činné v trestnom konaní riešiť v zmysle zákona,” dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Monika Tódová │ Foto: Facebook/Robert Fico, YT/Denník N