S príchodom jari sa postupne otvárajú trhoviská po celom Slovensku. Tentokrát sa však budú musieť predajcovia riadiť podľa nového pravidla, ktoré je zakotvené v novele zákona o podmienkach predaja. Novela nadobudne účinnosť už od 1. apríla 2023.

Nezaradený poslanec Patrick Linhart predložil do NR SR návrh na zmenu novely zákona o podmienkach predaja a poskytovania služieb na trhových miestach. Už o pár týždňov bude musieť byť každé trhovisko na Slovensku rozdelené na trhovisko, tržnicu a priestor pre príležitostný trh.

Všetky oblasti musia byť viditeľne označené oznámením, či sú výrobky určené na predaj z vlastnej produkcie alebo sú získané nákupom, prípadne iným spôsobom od inej fyzickej alebo právnickej osoby. Za nedodržanie nových pravidiel hrozí predajcovi sankcia do výšky až 8-tisíc eur.

Cieľom novely je zlepšenie podmienok pre lokálnych pestovateľov a následný predaj ich produktov z vlastnej produkcie. Zákazníci majú byť dostatočne informovaní, či kupujú výrobky od priamych pestovateľov alebo nepestovateľov, ktorí predávajú výrobky získané nákupom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk | Foto: Pexels