Slováci patria ku krajinám, kde je nákup jazdených áut zo zahraničia mimoriadne obľúbený. Mnohým sa však stáva, že sa pri kúpe nechajú oklamať a ich nový tátoš má buď skrytú vadu, no môže byť aj v exekúcii. Jednoduchá novinka vám pomôže odhaliť, či kupujete jazdenku od klamárov.

Na Slovensku patrí kupovanie jazdených áut k obľúbenému spôsobu, akým si zadovážiť ďalšieho tátoša do garáže. Len za minulý rok sme zo západu priviezli 71-tisíc vozidiel, čo predstavuje 30%-ný nárast. Autá privezené od našich vyspelejších susedov sú pre nás lákadlom, no často sa staneme obeťami podvodov či čudných praktík klamárov. Ako sa tomu vyhnúť?

Ministerstvo dopravy a výstavby SR zaviedlo už v roku 2016 stránku s názvom Register prevádzkových záznamov vozidiel, kde si môže každý Slovák overiť stav vozidla, ktoré plánuje kúpiť. Kým v minulosti tu však našiel len najazdené kilometre, dnes dokáže zistiť ďaleko viac. K ODO pasu pribudla totiž ďalšia novinka.

Ide o prílohu k spomínanému výpisu, kde môžete získať aj údaje kontroly originality, polície, lízingové informácie či údaje z komory exekútorov, teda exekučné blokácie. Zoznam má v súčasnosti 10 položiek, do budúcnosti sa však plánuje ešte rozširovať. Za pár eur navyše tak získate prehľad, aké auto sa vlastne chystáte kúpiť. V minulosti totiž nebolo výnimkou, že nový vlastník auta si priviezol vozidlo, ktoré nemohlo byť zobrané do evidencie, a tak mu ostali len oči pre plač a pár náhradných dielov. Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

Zdroj: tvnoviny.sk, www.rpzv.sk │ Foto: Pexels, Pixabay