Záchranná zdravotná služba predstavila slovenským pacientom veľkú novinku. Tá môže ľuďom dokonca zachrániť život, keďže mnohokrát rozhodujú o osude sekundy či minúty.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby predstavilo slovenským pacientom veľkú novinku. Tou je mobilná aplikácia 155.sk fungujúca pre všetky dotykové telefóny, ktorá dokáže do štyroch sekúnd vytočiť záchranné stredisko pre človeka v ohrození života, a dokonca dokáže lokalizovať miesto, z ktorého volajúci aplikáciu využil.

Aplikácia 155.sk dokáže lokalizovať miesto, kde sa nachádza volajúci a pre nepočujúcich ponúka možnosť zaslať núdzovú správu. Aplikácia je zdarma a funguje pre celé územie SR.
Aplikácia 155.sk pomôže v prípadoch, keď sa volajúci napríklad zraní v neznámom teréne, či dopravnej nehode a nedokáže presne určiť kde je, prípadne nemôže kvôli zdravotnému hendikepu rozprávať alebo nepočuje. Je to užitočná pomôcka, ktorá môže zachrániť zdravie a život,” píše sa na stránke 155.sk, kde si môžete pozrieť aj presný návod, ako s aplikáciou postupovať.

Ako uvádza stredisko, stačí ikonku tlačidla podržať 4 sekundy a ste spojený s operátorom tiesňovej linky 155, ktorý má zároveň informácie o mieste, kde sa práve nachádzate. Môžete vyplniť aj údaje o svojom zdravotnom stave, a tak poskytnúť operátorovi ešte presnejšie informácie, čo môže byť v prípade cukrovkárov, alergikov či ľudí s vysokým krvným tlakom rozhodujúce.

Stiahnite si do mobilu novú aplikáciu 155.sk

Zdroj: 155.sk │ Foto: YouTube