Novodobý zabijak dnešných vzťahov: Toto ničí lásku najčastejšie!

Dátum:

Máte pocit, že ste ten najlepší partner, akého vaša polovička mohla nájsť? Staráte sa o ňu, robíte spoločné nákupy a máte dostatočné množstvo spoločných záujmov. Zistili sme, že nech sa váš vzťah zdá byť akokoľvek „nedotknuteľný“ jedna jediná činnosť v ňom môže spôsobovať, že sa hradby „paláca lásky“ neodvratne a potichu rúcajú a to bez toho, aby ste si to uvedomovali. 

Je 5.30 h ráno, váš budík sa vypne, otvoríte oči a vo vašej mysli začne tiecť tok myšlienok. Máte dohodnuté určité stretnutia, rozhovory a snažíte sa dodržanie termínov stanovených projektov. Prečo je toho vždy tak veľa a času tak málo?  Beriete si do sprchy vás telefón ešte len spolovice prebudení. Viete, že ona ešte spí a tak sa rozhodnete svojej láske napísať smsku: „Dobré ráno miláčik, prajem ti nádherný deň.“ Táto správa slúži ako krátky odkaz toho, že hoci vás čaká hektický deň, ona je tá, ktorá je pre vás vždy prioritou a je prvá, na ktorú ráno pomyslíte.

Znie to naozaj krásne, ale toto nie je realita!

V skutočnosti ste možno niekde na Facebooku alebo si pozeráte Instagram svojich kamarátov, no a na svoju lásku si spomeniete možno až niekedy na ceste do práce. Vzťahom tejto doby chýba smerovanie. Vieme ešte, čo je to „rande“ a aké v sebe nesie toto slovo skutočný význam? Znamená to stretnúť sa dvakrát do mesiaca? Bozkávať sa sem tam? Alebo si celý deň písať textové správy?

Niečo tu v tejto „uponáhľanej dobe“ začalo chýbať. Čo je príčinou toho, že vzťahy sú také neisté? Boli by omnoho pevnejšie, ak by spolu ľudia skutočne komunikovali. Ide však o úplne iný spôsob komunikácie, než je nám v dnešnom svete ponúkaný. Predstavte si zamilovaný pár, ktorý si vzájomne dokáže z očí do očí a úprimne vyjadriť svoje pocity a lásku. Ruku na srdce, koľko takých ešte existuje?

Tiež patríte medzi ľudí, ktorí začali akceptovať neakceptovateľné? Pri večeri sedíte za stolom s telefónom v ruke a popri jedení niekomu vypisujete správy a zároveň občas zareagujete na to, o čom sa celá rodina rozpráva pri jedle? Poznáte niečo ešte menej osobnejšie?

„Viete čo prebíja úplne všetko a je najhoršie?“

Spoločnosť prijala vzťahy, v ktorých sme podvádzaní za úplne normálne!

Ak sa pozrieme do anglického slovníka, slovíčko cheating znamnená v tradičnom význame, mať se* s druhým človekom, s ktorým si ho zatiaľ iba vizuálne dokážeme predstaviť. To znamená, že reálne se* prebehnúť mohol ale nemusel. Ostáva teda uviaznutý niekde v hypotetickej rovine. Avšak už to, že na se* s danou osobou myslíte je počiatočným „aktom podvádzania“.

Je to intímna situácia, keď sa ten, ktorého milujete prostredníctvom svojej mysle, spojí  s niekým iným, zatiaľ čo vy sa o neho úprimne staráte a ste mu verní. Ak na to prídete, dôvera sa vytráca.

Vo významovom slovníku je podvádzanie definované ako „zbavenie sa niečo cenného prostredníctvom omylu alebo podvodu“.

Se*uálna aféra dokáže byť veľmi zraňujúca, ale napadlo by vás, že ste podvádzaní každý deň a to dokonca ešte vo vašej prítomnosti? Tento typ podvádzania spôsobuje omnoho viac škody ako reálna se*uálna aféra.

„Stará škola“ má niečo do seba

Zamyslite sa na chvíľu nad nasledujúcou myšlienkou:

Stačí jedna minúta na to, aby ste jej zavolali a povedali jej, že je krásna. Skúste jej zavolať po práci a povedať: „Prosím obleč sa do 30 minút, prídem po teba a vezmem ťa na krásne miesto.“

Ešte dnes sa začnite usilovať! V starej škole to fungovalo úplne inak. Zamilovaní pre seba potrebovali viac, než len jedno rande, aby spolu skončili v posteli a to je tajomstvo prečo tieto manželstvá trvajú roky a dokonca i celý život! V tých časoch muž otvoril žene dvere, keď vystupovala z auta. Pri prechádzkach sa držali za ruky.

Pokúste sa byť v láske opäť deťmi. Dovoľte si byť slobodnými a zraniteľnými. To sa vám nemôže stať, ak surfujete na internete v profiloch svojich priateľov, s ktorými ste možno za posledné roky prehovorili azda dve slová. Zamerajte sa na svoju milovanú polovičku a na seba navzájom. Povedzte si všetko čo cítite, čo máte na srdci povedať. Oceňte ju, ukážte jej, ako veľa pre vás znamená. Ale čo je najdôležitejšie, položte svoj telefón na stôl a dotýkajte sa SVOJEJ LÁSKY, ktorá je živá a zatiaľ ešte stále stojí priamo pred vami. Vážte si, čo máte pretože zajtrajšok nikdy nie je istý.

Zdroj: themindsjournal.com | Foto: pixabay.com, depositphotos.com

Petra O.
Rovnováha, to je to, čo v živote hľadám, nachádzam i strácam a práve preto je všetko v poriadku. Prečo? Pretože jej hľadanie ma udržiava v strehu, jej nachádzanie mi ukazuje smer a jej strácanie vo mne prebúdza neistotu, ktorá ma učí ako žiť život v pokore.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...