Je tomu len zopár dní, čo sa pražskej O2 Aréne uskutočnil veľkolepý koncert „Pocta Karlovi Gottovi“, kde si okrem najväčších hviezd domácej hudobnej scény zaspievala aj jeho dcéra Charlotte Ella. Okrem spomienkovej udalosti si však fanúšikovia prednedávnom pripomenuli aj hviezdu Ivetu Bartošovú, o ktorej bola natočená miniséria Iveta.

Kým velikán československého šoubiznisu zomrel 1. októbra 2019 na následky akútnej leukémie, krehká blondínka sa rozhodla pre dobrovoľný odchod zo sveta 29. apríla 2014. Karel Gott aj Iveta Bartošová sa počas svojho hudobného pôsobenia nezmazateľne zapísali do dejín domácej popmusic, pričom obaja majú nielen v Čechách, ale aj na Slovensku neustále množstvo priaznivcov.

Jednými z nich sú aj Josef Bouda, ktorý už 16 rokov vystupuje ako Karel Gott revival Morava a krehká Lucie Třešňáková, imitátorka skutočnej Ivety Bartošovej. Obaja doposiaľ predovšetkým revivaloví speváci sa najnovšie dali dokopy ako Josef & Lucie. Namiesto najväčších hitov Karla Gotta a Ivety Bartošovej, ktoré doposiaľ imitovali, spievajú nové duety, ktoré ešte viac umocňujú dojem, že ikonickí speváci sú tu naďalej s nami. Nabáda nás k tomu aj ich prvý singel s veľavravným názvom Jsme tu s vámi stále.

Prvotná myšlienka sa zrodila v hlave blízkeho spolupracovníka a kamaráta Ivety Bartošovej, Jarka Šimka, autora nového potenciálneho hitu. „Napadlo mi túto tému citlivo uchopiť a stvoriť nové dueto, ktorého sa zhostili Josef Bouda a Lucie Třešňáková, aby sme si tieto výnimočné osobnosti a ich odkaz stále pripomínali,“ hovorí Jarek Šimek, ktorý na sklonku života s Ivetou Bartošovou intenzívne spolupracoval. Nahral s ňou aj jej posledný album.

„Chcel som, aby pieseň vyjadrovala dôstojnú spomienku a úprimný odkaz oboch už, bohužiaľ, nežijúcich velikánov našej popovej scény. Aj pre mňa sú kusom môjho detstva. Miloval som ich oboch,“ dodáva úprimne Jarek Šimek. Čo hovoríte na nový singel vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: FB/Karel Gott, YouTube