Slovensko momentálne bojuje s druhou vlnou koronavírusu, v dôsledku čoho nemôže viac ako 700-tisíc žiakov zasadnúť do školských lavíc a vzdelávajú sa prostredníctvom dištančnej výučby. Podľa slov ministra školstva by novému režimu malo odzvoniť.

Študenti stredných škôl prešli na dištančnú výučbu od 11. októbra, pričom Úrad verejného zdravotníctva SR a Ústredný krízový štáb napokon nariadil od 26. októbra rovnakú formu výučbu aj pre žiakov 2. stupňa základných škôl. Minister školstva Branislav Gröhling má však záujem, aby sa deti vrátili čo najskôr do škôl.

Už na budúci týždeň by sa mali členovia Ústredného krízového štábu zaoberať možnosťou individuálneho vzdelávania do 6 ľudí v jednej skupine, kde je dištančná výučba náročnejšia. Niektoré deti by tak mohli navštevovať svoje školy v menších skupinách.

Postupne by sa však do škôl mali vrátiť všetci školáci. ,,Boli by sme radi, ak by sa 23. novembra vrátili naspäť do škôl aspoň stredné školy v Bratislave a v Košiciach. Potom od 30. novembra všetci ostatní,“ vysvetlil svoje plány minister. Gröhling zároveň upozornil, že sa opäť vrátime k systému semaforov, ktoré mapujú epidemiologickú situáciu na Slovensku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/ MŠVVaŠ SR |  Foto: YT/ MŠVVaŠ SR, FB/ Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny