Peter Pellegrini zbiera v posledných týždňoch v uliciach Slovenska podpisy občanov potrebné pre vznik jeho novej strany Hlas. Aktuálne má však na krku problém, ktorý už rieši polícia aj minister vnútra. Okrem toho sa jeho meno skloňuje aj s najnovšou kauzou Národného futbalového štadiónu.

Pellegrini, ktorý sa nedávno objavil v relácii Na telo proti Gáborovi Grendelovi, sa spolu so svojimi ľuďmi presúva v týchto dňoch po Slovensku a zbiera podpisy občanov pre vznik novej strany Hlas, ktorú plánuje zaregistrovať v septembri. Mnohí Slováci pritom nechápu, ako je možné, že naďalej pôsobí v parlamente, keď zo strany Smer vystúpil a jeho vznikajúca strana nebola legitímne zvolená počas volieb. Na Pellegriniho, ale aj Matoviča sa pritom vzniesla kritika i v podobe piesne, ktorou pobavil Slovensko Marian Čekovský.

Napriek tomu bývalý premiér aktivizuje ľudí k podpísaniu sa pod jeho nový politický subjekt, pričom potrebuje zozbierať 10-tisíc podpisov. Pellegrini však spolu so svojimi ľuďmi deklaroval, že plánuje získať až 30-tisíc hlasov. Podľa portálu Topky má však momentálne problém po tom, ako sa objavili voľne položené podpisové hárky v istej trebišovskej kaviarni s vypísanými osobnými údajmi podporovateľov.

Vec už rieši aj ministerstvo vnútra: “Obvodné oddelenie PZ Trebišov vec šetrí ako podozrenie z prečinu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Vo veci sa koná, boli vypočuté aj potenciálne dotknuté osoby z podpisových hárkov. Prípad bol postúpený aj na úrad pre ochranu osobných údajov,” potvrdili z ministerstva. Znepokojenie vyjadril aj Roman Mikulec, v ktorom odhalenie vyvoláva otázniky o profesionalite budúcej strany.

Hovorkyňa Hlasu Patricia Medveď Macíková už uviedla, že ich situácia mrzí. “V tejto konkrétnej situácii išlo o individuálnu aktivitu a nie o organizovaný zber z našej strany a za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Situáciu sme ihneď, ako sme sa o nej dozvedeli, napravili a pokiaľ nám je známe, v nasledujúcich dňoch sa už neopakovala a neopakuje,” dodala. Pellegrini má pritom na krku aj aktuálnu kauzu predaja Národného futbalového štadiónu. Po tom, ako podpredseda vlády Štefan Hollý (Sme rodina) poukázal na to, že zmluvy z roku 2013 a 2016 sú neplatné a odporučil podať trestné oznámenie, Matovič dodal, že zodpovednosť je na pleciach niekdajších ministrov Plavčana, Lubyovej či Eštoka, Fica a Pellegriniho. Ten však podľa SME tvrdí, že problém musí riešiť súčasná vláda a je pripravený vypovedať na polícií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk, sme.sk │ Foto: Facebook/Peter Pellegrini