Monika Jankovská sa v stredu o desiatej postavila pred Špecializovaný trestný súd, aby rozhodol o žiadosti o prepustenie z väzby. Bývalá štátna tajomníčka oň požiadala a o hodinu neskôr sa rozhodlo aj o žiadosti Denisy Cvikovej, ktorá bola zadržaná po akcií Búrka.

Jankovská sa po akcií Búrka ocitla vo väzbe spolu s Denisou Cvikovou, Zuzanou Maruniakovou a ďalšími. Bývalá štátna tajomníčka si vypisovala stovky správ cez aplikáciu Threema aj s obvineným Marianom Kočnerom, hoci spočiatku kamarátstvo s podnikateľom zapierala.

Jankovská, ktorá sa mala rozhodnúť potopiť niektorých politikov, sa v stredu opäť postavila pred súd, ktorý rozhodoval o jej žiadosti o prepustenie z väzby. O desiatej hodine absolvovala výsluch na Špecializovanom trestnom súde pre prípravné konanie pred Petrom Pulmanom. Podľa jej právnika Petra Erdősa k skutkom, z ktorých je obvinená, nevypovedala. Rovnako podľa DenníkaN nedošlo ani k priznaniu viny či prísľubu spolupráce s orgánmi činnými v trestnom konaní. Jankovskú priviezla eskorta v putách, pričom niekdajšia tajomníčka si na pojednávanie zaplietla vrkoč a na nohy si obula poltopánky na opätkoch.

Po skončení súdu s Denisou Cvikovou potvrdila aj jej advokátka, že obvinená nevypovedala k skutkom, ale len k dôvodom väzby. Špecializovaný trestný súd vyriekol poobede ortieľ voči obidvom bývalým sudkyniam a Jankovská tak zostáva vo väzbe. Jej advokát už potvrdil, že voči rozhodnutiu podá sťažnosť, no Jankovská na rozhodnutie reagovať nechcela. Prekvapením však je, že Cvikovej žiadosti bolo vyhovené, a tak ju z väzby prepustia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, aktuality.sk │ Foto: YouTube/TA3, SME