Náhly a nečakaný odchod skvelého umelca Dana Heribana šokoval a zarmútil nielen jeho najbližšiu rodinu, ale aj kolegov, známych a širokú verejnosť. Slovensko oplakáva smrť len 43-ročného herca a hudobníka, ktorý za sebou popri skvelých postavách zanechal milujúcu manželku Kamilu a troch synov.

Nad jeho stratou smútia taktiež osobnosti verejného života, herci či politici. Už pár hodín po jeho úmrtí sa však začali internetom šíriť nepravdivé informácie o príčine jeho skonu, ktorú dávajú mnohí do súvislosti s vakcináciou. Na tieto tvrdenia však už zareagoval vedec Pavol Čekan, ako i lekár Milan Kulkovský. Najnovšie sa rozhodol prehovoriť aj istý lekár, ktorý sa špecializuje v oblasti neurológie.

Ten sa pre portál Topky zamyslel, ako je možné, že Dano len deň pred smrťou navštívil nemocnicu kvôli silným bolestiam chrbta, no napriek tomu doma poslednýkrát vydýchol už o pár hodín neskôr. “Mladý človek v jeho veku nemá mať čo takéto bolesti pri absencii úrazu, zlého pohybu a podobne. Pri podrobnom vyšetrení musí lekár myslieť i na prípadnú embóliu a.pulmonalis alebo akútny infarkt srdcového svalu,” uviedol.

On sám sa v ordinácii stretol s dvomi či tromi podobnými prípadmi, kedy pacientov okamžite poslal na kardiologické vyšetrenie, kde sa jeho obavy naplnili. Dodáva však, že nevie s istotou potvrdiť, či sa jednalo o zlyhanie lekárov, keďže nemá prístup k hercovej zdravotnej dokumentácii ani k absolvovaným vyšetreniam. “Nechcem sa nikoho dotknúť, keďže neviem, aké vyšetrenia mu urobili. Ale mohlo ísť skutočne o akútne zlyhanie srdca,” premýšľa. Nateraz však nie je jasné, aký postup nemocnica zvolila a či sa dalo tragédii naozaj zabrániť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk | Foto: FB/Dano Heriban