Igor Matovič sa len pred niekoľkými hodinami vrátil z Bruselu, kde sa rokovalo o finančnej pomoci pre krajiny Európskej únie, a okamžite musí čeliť škandálu s diplomovou prácou. Koaliční partneri už majú jasno v tom, či slovenského premiéra z funkcie odvolajú.

Igor Matovič musí podobne ako Boris Kollár či Braňo Gröhling čeliť podozreniu z plagiátorstva pri písaní záverečnej práce. Slovenského premiéra však táto nepríjemná správa zastihla počas niekoľkodňového rokovania v Bruseli, kde sa vyjednávalo o rozpočte z Európskej únie. Podľa slov predsedu vlády dostaneme 43,8 miliardy eur na reformy, ktoré uskutočníme počas najbližších 7 rokov.

Na najbližších 7 rokov máme k dispozícii 43,8 miliardy EUR na reformy a veci súvisiace. To je 6,25 miliardy EUR na každý rok… to je “len” o 300 % viac, ako je Slovensko ročne schopné bežne čerpať. Čaká nás spoločná domáca úloha – urobiť taký plán, aby sme na tých 7 rokov v budúcnosti spomínali tak, že to boli roky, kedy sme si Slovensko skokovo posunuli vpred,“ teší sa Matovič. Lídri opozície ale začali organizovať Matovičovo odvolanie, pričom najiniciatívnejší je Peter Pellegrini, Richard Raši, Juraj Blanár, ako aj Robert Fico. Matovič však poslal Pellegrinimu poriadne drsný odkaz a z kresla premiéra sa porúčať nechystá.

Už vo štvrtok sa bude pritom v parlamente hlasovať o odvolaní premiéra na mimoriadnej schôdzi NR SR. Podľa slov koaličných partnerov je však už teraz jasné, že Matoviča SaS, OĽaNO, Za ľudí a Sme rodina podržia. „Zhodli sme sa, že po vyše 20 rokoch sa už nebudeme vyjadrovať k niečomu, čo spravil vtedy Matovič. Je to jeho osobná vec a vec školy,“ uviedla podľa Hospodárskych Novín Zemanová a pridala sa aj Žitňanská. „Zhodli sme sa, že táto téma nie je témou, na ktorej by mala padnúť vláda, za tým si stojíme,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk │ Foto: Facebook/Igor Matovic, Sloboda a Solidarita