K ďalšiemu nešťastiu na železničnej trati Žilina – Košice došlo v sobotu 24. marca krátko pred 15.00 h. O život prišla matka dvoch maloletých detí. O udalosti informoval portál zilinak.sk. 

Na trati mal podľa informácií zachytiť ženu rýchlik 607 pri prechádzaní cez daný úsek v okolí obce Varín. Žena mala tadiaľto prechádzať s dvoma maloletými deťmi na bicykloch.

Na miesto udalosti ihneď smerovali záchranné zložky a matku dvoch detí urýchlene previezli do nemocnice. Ťažkým zraneniam však podľahla. Železničná doprava na trati bola prerušená. „Z dôvodu tragickej zrážky bola doprava v úseku úplne prerušená do 15:05 hod. Potom vlaky jazdili po susednej koľaji so zníženou rýchlosťou 10 kilometrov za hodinu okolo miesta zrážky. Celkovo bolo zmeškaných 5 osobných vlakov,“ uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková pre zilinak.sk.

Podľa slov hovorkyne sú presné príčiny a okolnosti nehody v štádiu vyšetrovania. Dodala však, že ide o nepochopiteľný čin, nakoľko akýkoľvek pohyb civilnej osoby na ktoromkoľvek železničnom moste je prísne zakázaný. Vstup je povolený len pre zamestnancov ŽSR a vlaky.

ŽSR týmto apelujú na všetkých občanov, aby neporušovali zákon a neriskovali svoje životy takýmito nezodpovednými činmi. Pohyb v koľajisku okrem miest na to vyhradených, priamo v železničnej stanici alebo na železničných priecestiach, je zakázaný a veľmi nebezpečný.

Zdroj: zilinak.sk, ilustračné foto/pixabay.com