Mnohí Slováci v tomto období uvažujú, kde strávia letnú dovolenku. Aj napriek zlej ekonomickej situácii v krajine chcú aspoň na pár dní zahodiť starosti za hlavu a užiť si zaslúžený oddych. Málokto však vie, že môže využiť príspevok na dovolenku!

V roku 2019 sa mnohí politici poškriepili kvôli návrhu SNS v súvislosti s príspevkom na dovolenku zo strany zamestnávateľa. Po búrlivých diskusiách bola novela zákona schválená a spomínané príspevky boli známe ako tzv. Dankové rekreačné poukazy.

Mnohí Slováci netušia, že sú stále v platnosti a môžu ich využiť, ak plánujú dovolenku v našich končinách. Zamestnanec však musí o využitie rekreačného príspevku požiadať elektronickou formou, ktorá je výhodnejšia. Tento spôsob je oslobodený od daní a odvodov.

Podľa zákona môže byť rekreačný príspevok poskytnutý zo strany zamestnávateľa, ktorý zamestnáva 50 a viac pracovníkov. Má ísť o finančné pokrytie vo výške 55 % z celkovej sumy, no najviac do sumy 275 eur. Príspevok môže poskytnúť aj zamestnávateľ s menším počtom pracovníkov, no nie je nútený tak urobiť.

Upozorňujeme, že zamestnanec musí v danej firme pracovať minimálne 2 roky, či už na plný alebo polovičný úväzok. Nárok na príspevok majú aj živnostníci, mamičky a otcovia na rodičovskej alebo materskej dovolenke, taktiež zamestnanci, ktorí sú dlhodobo práceneschopní. Rekreačný príspevok nemôžu získať zamestnanci pracujúci na dohodu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Unsplash, Pexels