Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny upozorňuje rodičov, že môžu požiadať o tzv. dotáciu v hodnote 160 eur. Môžu tak urobiť od 15. augusta, pričom je nutné zaslať žiadosť na príslušný úrad. Ak si chcete aspoň trošku finančne polepšiť, je čas začať konať!

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny budú o pár týždňov vyplácať dotáciu vo výške 160 eur, ktorá má slúžiť na pokrytie výdavkov na obed či iné jedlo pre školopovinné dieťa. Rodičia tak môžu od 15. augusta do 15. septembra požiadať o jednorázový príspevok, pričom je nutné žiadosť podať na príslušný úrad práce.

Uvedená suma má pokryť stravu po dobu štyroch mesiacov, a to od septembra do decembra tohto roka. Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny vysvetlil, že chce týmto spôsobom znížiť dôsledky vysokej inflácie a čiastočne kompenzovať náklady spojené so stravovaním školopovinných detí.

Dotácia nebude poskytnutá deťom, ktorým sú štátom poskytované ambulantné alebo pobytové zariadenia. ,,…a popritom si majú plniť povinné predprimárne vzdelávanie či povinnú školskú dochádzku,“ uvádza sa na stránke ministerstva, pričom má ísť o približne 500 takýchto detí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: upsvr.gov.sk  |  Foto: Pexels, Pixabay