Už len neočakávané komplikácie by mohli Peťa obrať o celkový triumf v bodovacej súťaži, ktorú tak zrejme vyhrá piatykrát v rade. Stále len 26-ročný cyklista totiž prišiel o posledného súpera, ktorý by ho mohol predstihnúť.

[sociallocker]Peter Sagan “vlastní” zelený dres pre lídra bodovacej súťaže od desiatej etapy a má komfortný náskok. Ten sa ešte zvýšil, dokonca počas voľného dňa! Priebežne druhý pretekár bodovacej súťaže, ktorým je Mark Cavendish totižto končí! Podľa jeho vyjadrení si je vedomí toho, že už nie je možné v tomto ročníku zdolať Sagana, keďže nás čakajú horské etapy, v ktorých budú obaja v úzadí.

Mark sa rozhodol venovať príprave na blížiace sa olympijské hry, na ktorých je jedným z favoritov závodu s hromadným štartom. Ostávajúce etapy by boli preňho len “trápením”.

Na druhé miesto sa tak posúva Nemec Kittel, ktorý však stráca takmer 200 bodov, pričom na konte ich má 228. Peter tak na celkové prvenstvo v bodovacej súťaži musí spraviť jediné. Absolvovať všetky ostávajúce etapy.

Zdroj: sksports.com | Foto: YouTube[/sociallocker]