Občania majú povinnosť ukázať výsledok testu: Platí to pre tieto OKRESY!

Dátum:

Úrad verejného zdravotníctva SR vydalo novú vyhlášku spojenú s nutnosťou preukázať sa negatívnym testom na ochorenie koronavírus. Hlavný hygienik však stanovil aj viaceré výnimky, kedy je možné vstúpiť do okresu bez preukázania výsledku testu.

Podľa najnovšej vyhlášky je od dnešného dňa (3. februára) do nedele (7. februára) nutné preukázať sa vo viacerých okresoch výsledkom negatívneho PCR alebo antigénneho testu, ktorý bol vykonaný najneskôr od 27. januára. Občania tak budú mať povolený vstup do škôl či školských zariadení, práce, úradu a podobných inštitúcií iba s vykonaným testom. Zákaz vstupu sa netýka zamestnancov, ktorí v posledných 90 dňoch prekonali ochorenie COVID-19. Výnimkou sú deti do 10 rokov a ľudia starší ako 65 rokov.

Vyhláška sa týka okresov Dunajská Streda, Topoľčany, Hlohovec, Partizánske, Šaľa, Komárno, Revúca, Galanta, Brezno, Levice, Zlaté Moravce, Bánovce nad Bebravou, Žarnovica, Medzilaborce, Košice – okolie, Nové Zámky, Trebišov, Rožňava, Krupina, Malacky, Pezinok, Žiar nad Hronom, Poltár, Trnava, Bytča, Senec, Humenné, Košice, Snina, Detva, Nové Mesto nad Váhom, Senica, Prievidza a Zvolen.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: FB/Online Bardejov, Polícia SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...