Nakupovanie seniorov vo vyhradený čas sa zaviedlo aj počas druhej vlny pandémie koronavírusu. Objavujú sa však rovnaké problémy ako na jar, nehovoriac o tom, že sa blížia vianočné sviatky, ktoré každoročne nahrnú ľudí do obchodov.

Nákupné hodiny pre seniorov sa stali trpkou skutočnosťou v supermarketoch a drogériách. Vláda s Ústredným krízovým štábom chcela ochrániť starších občanov vyhradením času výlučne pre nich od 9.00 do 11 hodiny. Už v prvej vlne sa však ukázalo, že opatrenia vôbec nefungujú, keďže množstvo dôchodcov chodilo nakupovať v inom čase, no zákazníci mladšieho veku v doobedňajších hodinách dostali stopku.

Blížia sa však vianočné sviatky, ktoré môžu nakupovanie potravín značne skomplikovať. ,,Je tu reálna hrozba, že ponechanie seniorských hodín v nezmenenom rozsahu aj v čase tradične zvýšených nákupov pred sviatkami spôsobí, že zvyšné otváracie hodiny nebudú pre verejnosť dostatočné,“ uviedol predseda Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO) Martin Krajčovič pre plusku.sk.

SAMO, ktoré združuje obchodné reťazce, z tohto dôvodu navrhuje zrušenie seniorských hodín od 21. do 24. decembra a 30. až 31. decembra. Alternatívou by však mohlo byť aj skrátenie vyhradeného času pre seniorov. Na kritiku i návrh reťazcov už zareagoval aj hlavný hygienik, ktorý určite nemá v pláne zmeniť nastavené opatrenia. ,,Práve teraz má ten čas význam, keď máme vysoké čísla a aj mobilita v obchodoch bude väčšia,“ vyjadril sa Ján Mikas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/OĽaNO, Pixabay