Obchodné reťazce obmedzujú nákup potravín: Pre každého zákazníka iba..!

Dátum:

Nie je to tak dávno, čo sa počas prvej i druhej vlny pandémie koronavírusu zákazníci v obchodoch takmer pobili o múku, maslo či toaletný papier. Situácia sa neskôr upokojila, no vojna na Ukrajine a s tým súvisiaca inflácia vyhnala ceny mnohých tovarov nahor. Niektoré obchodné reťazce sa dokonca rozhodli obmedziť najpredávanejší sortiment.

Pandémia koronavírusu, vojna na Ukrajine, zdraženie elektriny a plynu i drahšia ropa prispeli k obrovskému nárastu cien potravín. V posledných mesiacoch sa začalo medzi ekonómami i občanmi špekulovať, že sa čoskoro budeme musieť pripraviť na nedostatok tovarov. Mnohí Slováci tak nakupujú obrovské množstvá surovín do zásoby alebo ich plánujú predávať, ak sa neobjavia na pultoch.

Obchodné reťazce Terno a Kraj sa preto z preventívnych dôvodov rozhodli obmedziť nákup múky, a to na 5 kíl na osobu. K obmedzeniu nákupu došlo aj v prípade oleja, konkrétne si zákazník môže kúpiť maximálne 6 fliaš oleja. Obchodníci tvrdia, že nehrozí situácia, keď bude tovar chýbať, no ľudia nakupujúci nadbytok potravín komplikujú pravidelné dodávky tovarov.

K obmedzeniu na odber v obvyklom spotrebiteľskom množstve pristúpil aj obchodný reťazec Lidl a Veľkoobchod METRO zredukoval predaj múky na 200 kilogramov na jedného zákazníka. Bežný spotrebiteľ takéto množstvo nekupuje, ide o živnostníkov či spoločnosti podnikajúce v gastrosektore. ,,Toto sa deje len z dôvodu prípadných špekulatívnych nákupov za účelom ďalšieho predaja. Takýmto spôsobom sa bránia aj maloobchodné siete v iných členských štátoch EÚ,“ uviedla prezidentka Zväzu obchodu SR Nadežda Machútová pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Terno, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...