Nákupné hodiny pre seniorov sa stali nočnou morou pre obchodníkov i zákazníkov. Každým dňom sa ukazuje, že opatrenie, ktoré má chrániť najviac ohrozenú skupinu občanov, vôbec nefunguje a tisícky ľudí volajú po zrušení nezmyselného nariadenia.

Vyhradený čas pre seniorov od 9.00 do 11. hodiny je dlhé mesiace ostro kritizovaný, keďže množstvo dôchodcov chodí nakupovať aj v inom období, no zákazníci mladšieho veku dostali stopku. ,,Vo vybranom čase sa objavia dvaja-traja seniori a potom sa sem všetci nahrnú po jedenástej. Vždy sa sťažujú, že nestíhame a nie sú rýchlo obslúžení,“ povedala nám predavačka Ružena pracujúca v supermarkete Terno.

Najnovšie po zrušení nariadenia volá aj Zväz obchodu (ZO SR), ktorý pred pár dňami zvolal tlačovú konferenciu. „Tento z nášho pohľadu nezmyselný úzus by už mal byť zrušený, pretože dôchodcovia môžu chodiť do predajní 24 hodín a ostatní zákazníci vo vyhradených hodinách pod hrozbou sankcie nemôžu nakupovať,“ upozornil viceprezident ZO SR Pavol Konštiak.

Na kritiku tzv. seniorských hodín zareagovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá chápe obavy ZO SR, no upozorňuje na vážnosť situácie v krajine. „Vnímame, že zástancovia i kritici vyhradených hodín pre seniorov majú svoje argumenty. Z nášho pohľadu je práve počas takto vážnej epidemiologickej situácie dobré a dôležité, ak je vyhradený čas pre tých najzraniteľnejších a prosíme ich preto, aby v záujme ochrany ich zdravia využívali vyhradený čas vždy, keď je to možné,“ uviedla Daša Račková pre dnes24.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk  |  Foto: YT/Politikum, HNtelevízia, Pixabay