Obľúbený obchodný reťazec upozorňuje na svojej oficiálnej stránke na jeden zo svojich produktov. Ide o cukrovinku, ktorej konzumácia môže byť nebezpečná pre zdravie človeka. Potvrdilo to aj následné testovanie, ktoré skončilo s hroznými výsledkami!

Obchodný reťazec TEDi sťahuje z trhu obľúbený výrobok s označením ,,keksíky Aldiva-jednorožec 220 g“ s dátumom minimálnej spotreby 21.04.2023. Produkt bol vyrobený v Nemecku. V jednotlivých pobočkách bol na predaj od 9. februára do 31. augusta 2022.

Spoločnosť už po druhýkrát sťahuje spomínané keksíky. Prvýkrát to bolo v septembri 2022 z rovnakého dôvodu. Skúšky výrobku totiž preukázali, že sa v ňom nachádzajú zvýšené hodnoty 3-MCPD, pričom ide o karcinogénnu látku, ktorá môže vyvolať neplodnosť.

V cukrovinke sa taktiež nachádza glycidol, ktorý má za následok zníženie a neskôr zvýšenie aktivity centrálnej nervovej sústavy. ,,Tovar môžete vrátiť a bude vám vrátená kúpna cena 1,75 € alebo ho môžete vymeniť za iný tovar na akejkoľvek pobočke,” dodáva TEDi na svojej oficiálnej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tedi.com | Foto: tedi.com, Pixabay