Obchody bijú na poplach: Obrovský nedostatok týchto spotrebičov!

Dátum:

Mnohé slovenské domácnosti si na Vianoce doprajú darček v podobe rôznych spotrebičov alebo pripravia svojím milovaným prekvapenie, ktorým je nový telefón či notebook. Predajcovia v našej krajine však bijú na poplach, keďže sa boria s vážnym problémom, ktorým je nedostatok tovaru.

Aj napriek tomu, že je iba polovica septembra, na svetových i európskych trhoch je už teraz obrovský nedostatok tovaru, čo môže výrazne ovplyvniť nakupovanie darčekov k Vianociam. ,,Aktuálne pociťujeme nedostatok niektorých modelov notebookov, mobilných telefónov, televízorov, nositeľnej elektroniky,“ uviedla marketingová manažérka siete DATART, Sabina Boudová pre plusku.sk.

Problém však nastáva aj v prípade väčších spotrebičov, ako sú napríklad umývačky riadu, kuchynské roboty, vstavané spotrebiče ako rúry či varné dosky. Podľa slov Boudovej bude kúpa elektroniky podľa predstáv zákazníka prakticky nemožná. Nepredpokladá sa zlepšenie situácie ani pred vianočnými sviatkami.

Mnohí Slováci sa domnievajú, že so zakúpením tovaru na internete vyriešia problém s chýbajúcimi produktami. Opak je však pravdou. ,,Zákazníci môžu zaznamenať obmedzenejší výber notebookov v cene do 600 eur s displejom 15,6 palca. Horšia je aj dostupnosť displejov, smart televízorov, veľkých domácich spotrebičov, ako sú chladničky a práčky, robotických vysávačov alebo herných konzol novej generácie,“ upozornil Ondřej Hnát, obchodný riaditeľ internetového obchodu Alza.

Dôvodom kolapsu sú prázdne sklady v Číne, kde sa ešte naplno neobnovila výroba po pandémií koronavírusu. Problémom je však aj lodná a letecká doprava, keďže prepravné náklady sa v niektorých oblastiach zdvihli až o desaťnásobok. To zvyšuje aj samotnú cenu tovaru, v dôsledku čoho sa dodávatelia rozhodnú predražené produkty ani nepriviezť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...