Igor Matovič spoločne s kolegami zvolali včera (15. júla) tlačovú konferenciu, kde premiér ohlásil dlhoočakávaný veľký balík sociálnych opatrení, vďaka ktorému sa prerozdelí finančná pomoc pre ľudí v hodnote 500 miliónov eur.

Vláda zverejnila radikálne zmeny, ktoré by sa mali dotknúť tisícok Slovákov už od januára 2021. Jedným z nových opatrení je zrušenie obedov zadarmo pre deti v materských a základných školách. ​,,Naďalej však zostanú takmer zadarmo pre deti zo sociálne slabých rodín,” uviedol Richard Sulík na tlačovke.

Minister hospodárstva upresnil, že obedy zadarmo považuje za neefektívne riešenie a nahradí sa dvojnásobným daňovým bonusom pre deti do 15 rokov. Doteraz platil len pre deti do šiestich rokov. ,,Prečo obedy, keď mnohokrát rodiny potrebujú niečo iné, zimnú bundu alebo plavecký krúžok? Alebo školskú tašku?“ zamýšľal sa predseda strany SaS.

Daňový bonus na dieťa sa minulý rok zvýšil z pôvodných 21,56 eur na 44,34 eur. Podľa slov politikov by sa mal ešte zdvojnásobiť, čiže rodič dostane za jedno dieťa viac ako 88 eur mesačne. Koalícia zároveň upozornila, že zvyšovanie daňového bonusu plánuje predsadzovať aj v budúcnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT, Pixabay