Charlotte Owen v dôsledku zdravotných ťažkostí spojených s obezitou náhle prestala vidieť. Aj napriek tejto hrôze neprestala snívať o láske.

[sociallocker]Vo veku 23 rokov vážila Charlotte takmer 120 kg a nemala problém zjesť celú tehlu syra na posedenie. Vtedy sa u nej rozbehli zdravotné problémy. Začala ju bolievať hlava a jedného dňa prišla o zrak. Verdikt lekárov bol neúprosný. Strata bude zrejme trvalá a môže za to jej obezita. V dôsledku rýchleho priberania sa zvýšil vnútrolebečný tlak a ten tlačil na zrak.

Ako dieťa patrila medzi zdravé a normálne deti. Až v puberte podľahla čaru fast foodov a nezdravému jedlu. Začala priberať. Navonok sa tvárila sebavedomo, no vo vnútri ju to poriadne zožieralo.

charlotte2

Potom prišla choroba, pričom symptómy sa objavovali postupne. Bolievala ju hlava a občas niektoré z farieb na chvíľu nevidela. Pripisovala to najprv len vonkajším podmienkam, ako blikanie semaforu a podobne. No pomaly všetko nadobudlo sivý odtieň, až sa raz ráno zobudila a nevidela vôbec. Okamžite s otcom utekali do nemocnice. Stanovená diagnóza ju hlboko zasiahla. Charlotte to niesla veľmi ťažko a so svojim nešťastím sa vyrovnávala po svojom. Začala sa prejedať ešte viac. Mala totiž pocit, že jediná vec, ktorá jej ostala, je jedlo. Stále si kládla otázky, prečo sa to stalo práve jej, veď po svete chodí toľko obéznych ľudí.

Postupom časom sa prispôsobila. Naučila sa chodiť s paličkou a aj v počítači využívala hlasové ovládanie. Aj keď o jej psychike sa to nedá tvrdiť. Utápala sa v beznádeji a depresii. Slepá, bez roboty, bez lásky. Ako by si mohla v takomto stave nájsť niekoho?

Jedného dňa jej brat priviedol do domu kamaráta. Sedeli vedľa seba na sedačke a dlho sa rozprávali. Tom si pri odchode vypýtal jej telefónne číslo. Po niekoľkých mesiacoch sa dali dokopy a Charlotte sa cítila ako v siedmom nebi. A hoci Toma nikdy nevidela, zaľúbila sa do jeho osobnosti.

O dva roky neskôr ju požiadal o ruku. Prípravy na svadbu však stále odkladala. Hoci jej snúbenec stále prizvukoval, že mu nezáleží na jej veľkosti, Charlotte si nevedela predstaviť, že by mala kráčať k oltáru v šatách veľkosti 52. Ani na skúšku nešla. Rozhodovanie jej zabralo ďalšie tri roky. Až si nakoniec povedala, stačilo. Prihlásila sa do programu chudnutia. Veľmi sa potešila, keď sa jej za prvé tri týždne podarilo zhodiť viac ako 6 kilogramov. A to bol len začiatok.

Ďalšia dobrá správa nenechala na seba dlho čakať. Ako jej postupne ubúdali kilá, prestávala ju bolieť hlava. Po šiestich rokoch znovu začala vnímať záblesky svetla. Keď sa raz ráno zobudila, zbadala, ako cez okno do izby preniká svetlo. A ako prvého videla svojho snúbenca Toma, jeho úsmev, oči, tvár.

Charlotte celkovo schudla viac ako 50 kilogramov a dnes už neoblieka veľkosť 52 ale 36. Stala sa konzultantkou v programe chudnutia, ktorého sa sama zúčastnila.

12321464_184254068589693_5148622978475190695_n

Viac ako 90 % pacientov s týmto zdravotným problémom trpí nadváhou. Lenže vedci im teraz priniesli novú nádej. V nedávnej štúdií sa podarilo potvrdiť, že strata nadbytočných kilogramov prispieva k zmierneniu tlaku v lebke, ktorý tlačí aj na oči. Pacienti tak majú nádej, že ak sa im podarí schudnúť, budú znovu vidieť.

Charllotin príbeh je neuveriteľný a opäť dokazuje, že pokiaľ človek chce, dokáže dosiahnuť všetko na svete.

A toto je Charlotte kedysi a dnes:

collage

Zdroj: thesun.co.uk, mirror.co.uk | Foto: Facebook.com[/sociallocker]