Spoločnosť Mondelez Slovakia oznámila na svojej oficiálnej stránke varovanie pred jedným z ich výrobkov. Informáciu zdieľala aj Štátna veterinárna a potravinová správa SR. Napokon bola nútená stiahnuť obľúbenú sladkosť zo slovenského i českého trhu.

Mondelez Slovakia sťahuje z trhu jeden z ich najúspešnejších výrobkov. Ide o Fidorku mliečnu s orieškovou náplňou s dátumom minimálnej trvanlivosti do 24. marca 2023. Jedná sa o výrobnú dávku OPA4423642, ktorá bola v predaji nielen v našej krajine, ale i v Česku.

Nezrovnalosti sa našli vo výrobnom závode v Opave, kde sa táto sladkosť vyrába. Časť produktov je totiž zle označená. Vo Fidorke mliečnej s kokosom sa nachádza Fidorka mliečna s orieškovou náplňou, ktorá je štandardne zabalená v zelenej fólii s vyobrazeným lieskovým orieškom. ,,Výrobok tak obsahuje alergény lieskový oriešok a sójovú múku, ktoré nie sú na štítku správne označené,“ vysvetlila spoločnosť v oficiálnom stanovisku.

Chyba vo výrobe môže spôsobiť zdravotné problémy alergikom, ktorí sa musia vyhýbať hlavne konzumovaniu orieškov. ,,Ospravedlňujeme sa spotrebiteľom a zákazníkom za komplikácie a dúfame, že naše kroky posilnia dôveru v kvalitu oblátok Fidorka,“ dodáva Mondelez Slovakia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: fidorka.cz, svps.sk  |  Foto: FB/Fidorka, Pixabay