Dovolenková sezóna sa začala a mnohí Slováci vycestujú za slnečným počasím a milovaným morom do zahraničia. Ich plány však môže opäť narušiť pandémia koronavírusu. Kým v našej krajine je situácia s ochorením COVID-19 pod kontrolou, v niektorých destináciách sa znova musia potýkať s pribúdajúcim počtom nakazených ľudí.

Slováci počas letných mesiacov obľubujú hlavne Chorvátsko, no množstvo z nich odlieta do Grécka na ostrovy Korfu, Kréta či Rhodos, no nemôžeme zabúdať ani na Cyprus. Práve v tejto krajine sa sprísňujú pandemické opatrenia. Vláda zrušila povinnosť nosiť rúška 1. júna, na toto rozhodnutie bolo zrejme predčasné.

Cyperské úrady totiž od 25. júna do 5. júla zaznamenali 19 503 nových prípadov koronavírusu, pričom sa zvýšil aj počet hospitalizácií. Vyššiu infekčnosť majú spôsobovať varianty koronavírusu typu BA.4 a BA.5. Epidemiológovia odporučili obnoviť niektoré z dôležitých opatrení.

Od 8. júna sa tak znova zavádza povinnosť nosenia ochranných rúšok v interiéri pre všetky osoby, ktoré sú staršie ako 12 rokov, výnimku dostali ľudia so zdravotnými problémami. V prípade, ak dôjde k porušeniu opatrení vo vnútorných priestoroch, danému človeku hrozí pokuta vo výške 300 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cyprus-mail.com  |  Foto: Twitter, Pixabay