Obmedzenia od pondelka: Pozor, nové zmeny pre 14 okresov!

Dátum:

Aktuálne astronomické čísla pozitívnych prípadov a výrazný nárast počtu úmrtí pripúta nasledujúci pondelok až 24 okresov do čiernej farby Covid automatu. S novými obmedzeniami musia počítať najmä ľudia v štrnástich okresoch, ktoré sa od pondelka (1. novembra) pripíšu k zoznamu čiernych oblastí

Povinnosť nosenia rúška zostáva naďalej v platnosti, pričom respirátor je povinný vo všetkých okresoch zaredených v červenej, bordovej i čiernej farbe Covid automatu. Školy sa plošne nezatvárajú, avšak v bordových a čiernych okresoch fungujú základné umelecké školy a jazykové školy dištančnou formou.

Podujatia

Hromadné podujatia pre očkovaných ľudí sú povolené do maximálnej výšky 100 osôb v čiernej zóne, v ostatných okresoch sú bez limitu a obmedzení. Pre skupinu OTP sú limity počtu osôb obmedzené už od zelenej fázy. Tieto podmienky sa týkajú aj svadobného obradu, sviatosti krstu či pohrebu. V čiernom okrese je povolený iba pohreb.

Čo sa týka osláv svadieb, karov či večierkov, plne očkované osoby sa môžu stretávať v maximálnom limite 400 osôb v interiéri a 800 osôb v exteriéri. V čiernych okresoch sú všetky tieto druhy podujatí zakázané pre neočkovaných ľudí.

Bohoslužby

Bohoslužby pre plne zaočkované osoby sú bez limitu vo všetkých fázach okrem čiernej, v ktorej platí maximálny limit 100 osôb. Pre skupinu OTP platia prísnejšie limity a ľudia bez Covid preukazu sa môžu zúčastniť v obmedzení jeden človek na 15 metrov.

Šport

Plne očkovaní športovci fungujú bez obmedzení v akomkoľvek okrese. Športovci bez Covid preukazu sa môžu zúčastniť súťaží iba v zelenej a v oranžovej zóne. Pokiaľ ide o posilňovne, zaočkovaní majú neobmedzený vstup v zelených a oranžových okresoch. Fitness v čiernych okresoch je zakázaný pre všetkých.

Verejné stravovanie a ubytovacie zariadenia

Pokiaľ ide o priestory verejného stravovania, prevádzkar rozhoduje, akú skupinu ľudí sa rozhodne obslúžiť. V čiernych okresoch naďalej platí iba okienkový výdaj pre všetkých bez ohľadu na očkovanie.

V ubytovacích zariadeniach fungujú služby až do čiernej fázy bez limitu pre plne zaočkované osoby. Pre OTP platí, že na jednej izbe môžu byť ubytovaní len hostia z rovnakej domácnosti. Ľudia bez Covid preukazu môžu byť v hoteloch ubytovaní iba v zelených okresoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: UVZSR | Foto: pixabay.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...