Generálny prokurátor Maroš Žilinka bol len nedávno zvolený do svojej funkcie, no už sa rozhodol urobiť viaceré zásadné zmeny. Najnovšie prehovoril aj o možnosti znovuvytvorenia vyšetrovacieho tímu Kuciak. Ten po podaní obžaloby rozpustil generál Lučanský.

Po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bol zriadený vyšetrovací tím, ktorý si svoju prácu odvádzal až do podania obžaloby. Vtedajší policajný prezident Milan Lučanský následne tím rozpustil a hlavného vyšetrovateľa Petra Juhása verejne skritizoval. “Neskúsený policajt, ktorý si nedal nikým poradiť. Každého upodozrieval, že mu ide ‚po krku‘. Stratil akúkoľvek pokoru a odrazilo sa to na závere senátu,” uviedol vtedy na sociálnej sieti.

Celkom iný názor má však generálny prokurátor Žilinka, ktorý sa vyjadril aj k väzbe Lučanského, pričom z okresnej prokuratúry Bratislava II odišiel Čižnárov syn i Ficov švagor Chabada. Žilinka je presvedčený, že prokurátori aj polícia odviedli v prípade špičkovú prácu a zbierali obrovské množstvá dôkazov.

V nedávnom rozhovore pre Aktuality v rámci relácie Tri roky po… priznal, že by súhlasil s obnovením vyšetrovacieho tímu, ktorý by tak mohol pokračovať vo svojej práci. “Určite by som bol na strane tých, ktorí by takúto myšlienku podporili. Určite,” uviedol jednoznačne. Či sa tak napokon stane, je však ešte nateraz nejasné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: YT/AKtuality.sk