Je to viac ako rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej, pričom sa neustále objavujú ďalšie dôkazy, vyjadrenia zainteresovaných strán, a dokonca už došlo aj k niekoľkým zásahom NAKA. Momentálne je zatknutých päť ľudí v súvislosti s dvojnásobnou vraždou, pričom jedného z nich zrejme začali trápiť výčitky svedomia.

Momentálne je z objednávky vraždy obvinený podnikateľ Marián Kočner, pričom sa k streľbe priznal bývalý vojak Miroslav Marček, sprostredkovateľom mal byť Zoltán Andruskó. Vyplácať peniaze za dvojnásobnú vraždu mala Alena Zsuzsová a na mieste činu s Marečkom sa mal nachádzať Tomáš Szabó, ktorý v minulosti pracoval ako policajt.

Jeden z piatich obvinených sa rozhodol kontaktovať obe rodiny, ktoré prišli o milované deti. Krátko pred Veľkou nocou prišiel totiž Zlatici Kušnírovej list z väzenia, pričom v rovnaký deň obdržali totožnú obálku aj Kuciakovci. V liste mala byť prosba o odpustenie: ,,Prepáčte mi. Keby sa dal zvrátiť čas, tak to urobím.“

Aj napriek snahe, sa však Kušnírová priznala, že nie je schopná odpustiť zabitie jej dcéry a budúceho zaťa. ,,A to sa dá odpustiť vopred naplánovaná brutálna poprava? Veď nezabili mačku a psa! Boli to naše milované deti, to najcennejšie, čo sme mali! Teraz sme sa mohli s nimi radovať, mohli mať dokončený dom, bábätko a my by sme sa s nimi z neho tešili. Namiesto toho ich oplakávame a zadúšame sa od žiaľu. A pritom nerobili nič zlé a zomreli takou hroznou smrťou,” so slzami v očiach uviedla Zlatica pre plusku.sk.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YouTube