Mala pred sebou úspešnú kariéru v cyklistike, pričom jej mnohí predpovedali svetové prvenstvá. Osud to však zariadil inak! Pred pár dňami došlo k tragickej nehode, pri ktorej zahynula iba 19-ročná športovkyňa. K jej nečakanej smrti sa vyjadril aj bývalý majster sveta.

Talentovaná cyklistka Estela Domíngeuz bola členkou tímu Sopela a v lete mala prvýkrát štartovať na ženskej Tour de France. Na preteky sa intenzívne pripravovala, no pri jednom z jej tréningov došlo k tragickej udalosti.

19-ročná kráska práve prechádzala cez španielske mesto Salamanca, keď ju zrazil kamión. Na mieste okamžite zasahovali záchranári, no jej zranenia boli natoľko vážne, že jej už nedokázali pomôcť. Estela bola dcérou slávneho otca a bývalého športovca Juana Carloa Domíngueza, ktorý jazdil za tímy Kelme, iBanesto, Phonak či Saunier Duval.

Smrť vychádzajúcej hviezdy zasiahla aj legendu svetovej cyklistiky Alejandra Valverda, ktorý s jej otcom kedysi jazdil. ,,Nemám slov, aby som vyjadril, čo cítim. Posielam lásku a kondolencie Estelinej rodine, predovšetkým jej otcovi Juanovi, s ktorým sme boli na začiatku mojej kariéry tímoví kolegovia,” napísal na sociálnej sieti majster sveta s hromadným štartom z roku 2018.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: CNN | Foto: IG/esteladvn_, Unsplash