Malá Terezka bojuje s metastázami po celom tele a jej šanca na absolvovanie liečby bola ešte pred pár dňami nereálna. Kompetentní sa však rozhodli, že rodine pomôžu a ich majetok rozpredávať nemusia!

Len pred pár dňami sme zverejnili prípad ťažko chorej Terezky (1), ktorá má pred sebou veľmi nákladnú liečbu, no pre záchranu svojej dcéry boli rodičia nútení takmer predať svoj byt. Po týždňovom boji si však môžu rodičia aspoň trochu vydýchnuť, pretože ich situácia sa radikálne zmenila k lepšiemu. Malé dievčatko, ktoré statočne bojuje o svoj život s agresívnou formou rakoviny dostane potrebný liek, ktorý jej ešte nedávno nechcel nikto zaplatiť. Zdá sa, že mediálne zverejnenie tohto prípadu rodine neskutočne pomohlo a kompetentní sa rýchlo spamätali.

Ľady sa pohli aj po slovách mamy Lenky, ktorá sa vyjadrila pre cas.sk nasledovne. ,,Sme rozčarovaní, zúfalí a nechcem aby to takto fungovalo. Toto celé je ľudsky neprípustné a v tomto systéme na Slovensku je niečo choré a chceme to zmeniť nielen kvôli našej Terezke, ale aj iným rodinám.“

Situácia bola komplikovaná aj preto, že liek mohol, no zároveň nemusel preplatiť nikto. Našťastie sa však začali rokovania medzi nemocnicou a poisťovňou a malá Terezka svoj liek dostane. Zdravotná poisťovňa Dôvera potvrdila, že liek pre toto dievčatko uhradí na základe zmluvy s nemocnicou v Banskej Bystrici.

Terezka momentálne bojuje o každú minútu jej života, no telefonát z nemocnice aj poisťovne pre ich rodičov znamená novú nádej, pretože už budúci týždeň sa začne s potrebou liečbou. Rodičia sú nadšení, no ak bude treba, svoj majetok sú ochotní kvôli Terezke predať. Rodičia sa verejne poďakovali ministrovi zdravotníctva, nemocnici, poisťovni, kamarátom a aj neznámym ľudom, ktorí pri nich stoja. Už o pár dní bude celé Slovensko držať palce v liečbe, ktorú Terezka podstúpi.

Zdroj: cas.sk | Foto: freepik