Na večný odpočinok odišiel v utorok 8. augusta americký country spevák Glen Campbell († 81). Podľa oznámenia rodiny zosnulého prehrala legenda svoj dlhý boj s Alzheimerovou chorobou v meste Nashville. 

Správu o smrti Campbella priniesla blízka rodina aj prostredníctvom sociálnej siete Facebook. “S ťažkým srdcom oznamujeme, že náš milovaný manžel, otec, starý otec a legendárny spevák a gitarista Glen Travis Campbell zomrel.”

Spevák svoju kariéru začal ako 16-ročný, keď pôsobil v skupine svojho strýka The Dick Bills Band. Vlastnú skupinu Glen Campbell & The Western Wranglers si založil v roku 1958, od roku 1960 pôsobil ako štúdiový gitarista a v roku 1965 hral dokonca v skupine Beach Boys. Pre sólovú dráhu sa rozhodol v roku 1966. Skladbou Wichita Lineman si získal v decembri 1968 množstvo fanúšikov a práve ňou sa stal populárnym. Skladba sa dostala na 3. miesto hitparády. V singlovej TOP 40 mal muzikant 21 skladieb. Z nich sa Rhinestone Cowboy v septembri 1975 a Southern Nights v apríli 1977 sa dostali až na prvé miesto.

Zdroj: edition.cnn.com | Video: YouTube | Ilutsračná foto: pixabay.com