Rok 2017 je pre rockovú kapelu zrejme najčiernejším rokom v jej histórií! Po tom, čo minulý mesiac dohorela svieca života Georga Younga – mentora, zakladateľa a brata členov tejto slávnej skupiny, majú fanúšikovia opäť hlavu v smútku. Tentoraz umrel jeden z frontmanov!

Gitarista a spoluzakladateľ austrálskej hardrockovej skupiny AC/DC Malcolm Young zomrel po ťažkej chorobe vo veku 64 rokov.

Malcom Young sa narodil v Škótsku. Jeho otec bol robotník a matka ženou v domácnosti. Ešte v mladosti sa so svojimi rodičmi a súrodencami presťahoval do Austrálie, kde následne získali aj občianstvo. Malcolm sa túžil stať profesionálnym futbalistom. Keď však fyzicky zaostával za ostatnými, jeho sen sa rozplynul. Za jeho malú výšku údajne mohlo olovo, ktoré sa usadilo vo vodovodných rúrkach, keď ešte bývali v Glasgowe.

V osemnástich rokoch sa začal venovať hudbe. Jeho prvým hudobným nástrojom bola akustická gitara, ktorej čaru ihneď so svojím bratom Angusom obaja podľahli. Spočiatku im v hre  pomáhal aj ich starší brat Georg Young, ktorý sa stal členom  svetovo preslávenej kapely The Easybeats. Cvičili kde sa dalo a už zakrátko začali verejne vystupovať. V roku 1973 v austrálskom Sydney spolu s Angusom založili legendárnu kapelu AC/ DC, ktorou si podmanili celý svet.

Skupina sa s vyše 200 miliónmi predaných platní stala jednou z najúspešnejších v hudobnej histórii. Medzi najznámejšie hity supiny AC/ DC patria: Thunderstruck,The Jack, You Shook Me All Night Long, Problem Child, Highway to Hell, Let There Be Rock, Back in Black…

Malcolm Young trpel demenciou, kvôli ktorej musel v roku 2014 po 41 rokoch opustiť túto formáciu. Zlý zdravotný stav hudobníka si vyžiadal aj jeho umiestnenie v špeciálnom zariadení. Prvé oficiálne správy o Malcolmovej chorobe, prišli v apríli 2014, keď sa potvrdilo, že gitarista sa nezúčastní nahrávania nového albumu.

Nech odpočíva v pokoji!

Zdroj: Facebook, Wikipedia | Foto: Pexels, Facebook | Video: YouTube